Top 3 gry dla nowoczesnych chrześcijan

Branża gier na całym świecie jest niezwykle rozwinięta – potencjalny gracz może wybierać z wielu kategorii m.in. horror, symulator itd. Jednak warto zauważyć, że wiele osób chciałoby skorzystać z gier, które będą zgodne z ich religią. W tym przypadku skupimy się na grach stricte chrześcijańskich, które niosą ze sobą pewne wartości jak szerzenie nauk Jezusa w połączeniu z rozrywką.

Stosunek wiary do gier komputerowych

Wiara chrześcijańska nie ma konkretnie określonego stosunku wiara – gry komputerowe, jednak sprawa wygląda podobnie jak w przypadku innej rozrywki, a mianowicie hazardu. Tzn. wiara nie określa konkretnie swojego stosunku do hazardu. Oznacza to, że nie jest on grzechem i nie narusza żadnych zasad, reguł wiary. Jedynym grzechem, który powstaje z winy hazardu względem wiary jest nieuczciwość – w przypadku gier komputerowych bardziej zwraca się uwagę na pożyteczność. Jednak nadal oznacza to, że zarówno hazard jak i gry komputerowe są bez problemu dopuszczone w wierze katolickiej i nie stanowią one żadnych przeszkód oraz problemów – co w przeciwieństwie do innych wyznań jest jasno określone w Katechizmie Kościoła Katolickiego.

Zestawienie chrześcijańskich gier komputerowych

Być uczniem Jezusa

Gra miała swoją premierę w 2011 roku i została wydana przez wydawnictwo Pasterz. Jest to gra przygodowa zawierająca elementy edukacyjne dotyczące kultury i tradycji, które towarzyszyły pierwszym chrześcijanom. Gra ze względu na elementy edukacyjne przeznaczona jest dla dzieci. 

Akcja gry toczy się w Palestynie – kilkadziesiąt lat po śmierci Jezusa. Użytkownik w grze wciela się w postać młodego chłopaka, którego zadaniem jest dostarczenie listu świętego Pawła. Niestety misja ta jest utrudniona o pewne zadania, które w dużej mierze powiązane są z szerzeniem prawdy o Jezusie. Gameplay polega na kroczeniu przez kolejne plansze w poszukiwaniu elementów, które są niezbędne do wykonania kolejnych zadań. Jednak, aby gracz się nie znudzi, cała rozrywka jest w miarę możliwości producenta urozmaicona np. przez tzw. mini puzzle.

Warto dodać, że twórcy gry wykorzystali zdjęcia miejsc występujących w rozgrywce – wszystko po to, aby jak najlepiej odwzorować je. Dodatkowo z racji przeznaczenia gry dla dzieci – aby poznać rzeczy z ówczesnych czasów, wystarczy nakierować na nie kursor myszki. Natomiast aby poznać najlepsze bonusy powitalne w kasynach internetowych wystarczy kliknąć tutaj.

Captain Bible in Dome of Darkness

Gra została wydana w 1994 roku przez  Bridgestone Multimedia Group. Klasyczna chrześcijańska gra edukacyjna, kładąca nacisk na naukę oraz rozrywkę. Jako drobne przerywniki zostały dodane elementy bitewne.

W trakcie rozgrywki gracz wciela się w postać tzw. Kapitana Biblii. Przy pomocy Sword of the Spirit, the Shield of Faith i mocy Słowa Świętego użytkownik musi pomóc swojej postaci pokonać tzw. cyberrobotów, które zaatakowały miasto pełne ludzi. Główną cechą rozgrywki jest odnajdywanie zaginionych wersetów z Biblii, które można znaleźć porozrzucane po mieście i wykorzystać do pokonania wrogów.

Super 3D Noah’s Ark

Gra wydana w 1995 roku przez wydawnictwo Piko Interactive LLC. Jest to interaktywna gra akcji, której akcja toczy się na Arce Noego. Gra zawiera 30 poziomów i aż 11 różnych odmian zwierząt, a sama rozgrywka jest  przystępna dla wszystkich grup wiekowych.

Osoba grająca wciela się w postać samego Noe. Głównym celem gracza jest chwilowe uśpienie niespokojnych zwierząt, które opuściły swoje klatki. Jedyne narzędzie, które będzie służyło do osiągnięcia celu jest jedzenie, które Noe zabrał na arkę.