Teoria Darwina i religia

Nowe podejście do pochodzenia człowieka

Pochodzenie religii i teoria Darwina były nierozerwalnie związane w ciągu ostatnich 150 lat. Swoim teorią, słynny naukowiec wywrócił do góry nogami wszystko, co wiedzieliśmy o naszym pochodzeniu i ewolucji. Zmienił nasz pogląd na to kim jesteśmy. Pamiętajmy, że sam Karol Darwin poświęcił jeden z najważniejszych rozdziałów w jednej ze swoich najważniejszych książek. Tak więc, jeśli nasze cechy są produktem ewolucji, religia byłaby nie mniej ważna.

Nauka i religia

Teoria Darwina

Nie wolno nam zapominać, że Karol Darwin pozostawił po sobie jedno z najważniejszych dziedzictw ludzkiej historii nauki. Publikacją "The Origin of Species" wywrócił do góry nogami wszystko, co wydawało nam się, że wiemy o pojawieniu się życia na Ziemi.

Chociaż jego myśl była wtedy bodźcem, z którego zrodziło się wiele kontrowersji, wpływ wszystkich badań Darwina do dziś jest ogromny. W rzeczywistości, jego postępy ukształtowały sposób, w jaki postrzegamy dziś człowieka, zmieniając myślenie naukowe w ciągu ostatnich 100 lat i pokazując nowy kierunek rozumienia przeszłego, obecnego i przyszłego życia na naszej planecie.

Kiedy Darwin pokazał, że teoria kreacjonistyczna nie miała nic wspólnego z pojawieniem się życia, dlaczego pojawiły się religie? Autor pokazuje, że zachowanie i mózg są również produktami samej ewolucji człowieka. Innymi słowy, wszystko, co przetrwało upływ czasu, w tym religia, ma wyjaśnienie ewolucyjne.